2024. évi Magyar Kupa

Véget ért a Magyar Kupa, véget ért a 2023-24-es curling szezon.

A kamaraerdei curling pályán a Curling Sport Kft. rendezésében május 3. és május 5. között lett megrendezve az idei Magyar Kupa 8 résztvevő csapattal. A verseny nagyon jó, a hagyományos klubéletet idéző hangulatban zajlott és nagyon izgalmas, néha kiélezett csatákban dőltek el a végső helyezések.

A 8 résztvevő 2 csoportban körmérkőzést játszott, majd a csoportelsők közvetlenül, a csoport másodikak az ellenkező csoport harmadik helyezettjével megküzdve juthattak a legjobb 4 közé. A középdöntő győztesei a kupagyőztesi címért, míg a középdöntő vesztesei a bronzéremért küzdöttek a vasárnapi végső felvonásban.

Az eredményhirdetésen nagy tapsot kaptak az érmesek és a helyezettek, de ugyanilyen elismerésben részesültek a bírók és a jégmesterek is, akiknek nem kis szerepük volt a verseny sikeres megrendezésében.