2023. évi Vegyes-páros és Szenior Világbajnokság összefoglaló

Véget ért az idei vb a vegyes-párosoknak és a szenioroknak. A Vasas szenior csapata végül az előkelő 5. helyen végzett.

Szenior
A szenior csapat miután továbbjutott az alapszakaszból, svájccal találkozott a negyeddöntőben. Sajnos a meccs végeredménye 6-2 lett az ellenfél javára, de így is nagyon szép eredménnyel zárták a versenyt!

Az elődöntőben Skócia-Svájc (6:2) és Kanada-USA (8-2) eredmények születtek. Így a harmadik helyért Svájc és USA küzdött, ebből a találkozásból pedig az első jött ki győztesként. A döntőben Kanada elsöprő győzelmet aratott Skóciával szemben, így ő nyerte el a világbajnoki címet!

Gratulálunk a magyra csapat sikeréhez!

Vegyes-páros
Korábban összefoglaltuk a vegyes-páros szakág alapszakasz eredményeit, magyar viszonylatban is. Az elődöntőket követően megszületett a VB végeredménye: