Világkupát nyert a Szekeres-Nagy páros

A World Curling Tour hétvégi állomásán nem talált legyőzőre a Vasas párosa, így ebben az idényben harmadszor szerzett érmet a sorozatban, amely jövő héten Budapestre látogat.„Veretlenül végigmentünk a csoportból és utána a negyeddöntőben, az elődöntőben és a döntőben is magabiztosan nyertünk. Így már hatszoros világkupa-győztesek vagyunk” – összegezte tömören a remek hétvégét Szekeres Ildikó.

Pozsonyban 24 páros indult, 2800 euró volt az összdíjazása a versenynek. A Vasas párosa ebben a kiírásban korábban Lengyelországban, Lódzban nyert Világkupát, és Szocsiban is dobogóra állhatott – összességében pedig ez volt pályafutásuk hatodik Világkupa győzelme.

A World Curling Tour legközelebb Budapestre látogat, hiszen március 12. és 15. között a Kamaraerdei Curling Központban rendezik meg a XIII. Westbay Hungarian Opent, ahol több magyar páros is indul, így a Szekeres-Nagy duó mellett a Dencső Blanka, Szabó Gergely vasasos kettős is.