Ezt a finnek sem akarták

Erre mondják talán, hogy ezt a mérkőzést a hátuk közepére sem kívánták a finnek. Házigazdaként a záró fordulóban egy veretlen és remekül játszó magyar csapat ellen befejezni a tornát. Félelmük nem volt alaptalan, a Joó Linda, Dobor Dia Regina, Nagy Laura, Nagy Laura Karolina, Bartalus Anna összeállítású csapat ugyanis végül 12-1-re (!) győzött ellenük. A magyar csapat ezzel 5/5-ös 100%-os mutatóval nyerte meg a C-csoport küzdelmeit és bejutott a B-világbajnokság egyenes kieséses szakaszába, a legjobb nyolc együttes közé.

“Megcsináltuk a kötelezőt, de most jön a neheze. A finnek már nem tudtak nagyon felpörögni a mai meccsre, így könnyebb meccs lett belőle, mint gondoltuk. A negyeddöntős ellenfél csak este derül ki, de biztosan csoport elsők vagyunk” – fogalmazott a találkozó után Nagy Gyöngyi a csapat egyik edzője. Estére az is kiderült, hogy a csoportkörből 3/2-es mérleggel továbbjutó cseh válogatott lesz majd a mieink ellenfele a negyeddöntőben kedden este 18.00-tól. A negyeddöntőkben a magyar érdekeltségű párharcon kívül még olasz-japán, dán-új-zélandi és lett-amerikai párosításokat rendeznek.
79688722_562935657859660_5216867603586220032_nA magyar női junior válogatott csoportmérkőzései:
Magyarország – Japán 7-5
Magyarország – Kazahsztán 7-4
Magyarország – Anglia 8-4
Magyarország – Lengyelország 11-5
Magyarország – Finnország 12-1
A december 11-18. közötti finnországi torna honlapja és aktuális eredményei az ALÁBBI LINK-en érhetőek el.