Winter World Masters Games – 2.nap

Második mérkőzését is megnyerte a Winter World Masters Games-en szereplő magyar vegyes-csapat válogatott, akik ezúttal Svájc 2-es csapatát győzték le.

A második versenynapi ellenfél sem mutatkozott könnyűnek hisz Kanada után ma Svájccal találkoztunk, akik curling sportágban szintén a stabil élmezőnyhöz tartoznak.

Ennek ellenére a harmadik endben a magyar csapat írt 4 pontot, így a második félidőre fordulva egy stabil előnyt sikerült kialakítani (6-2). Ezt követően a két csapat egymáshoz legközelebb a 6. end után állt, ahol két pontra olvadt az előnyünk, de innen már csak Mi szereztünk pontot, pontokat. Végeredmény: 10-5.

Patonai Ágnes a második versenynapról az alábbiakat mondta el:
“Csapatunk a második meccsre is magabiztosan lépett pályára. Annyira, hogy az első két endben erősen tudtuk irányítani a játékot. A svájci csapat így a skipcsere mellett döntött és a rutinosabb befejező játékosuk vezényelte tovább a játékukat. Ennek ellenére a következő endben 4 pontot sikerült írnunk, így már 6-1-re vezettünk, és a 4. endben is sikerült kikényszeríteni, hogy megírják az 1 pontukat. A második félidőben a védekező játék nem sikerült jól, pici hibák becsúsztak nálunk, így egyszer 3 pontot is tudtak írni, de ez sem volt elég ahhoz, hogy megforduljon ez eredmény. A végén magabiztos 10-5-ös eredménnyel a második győzelmet is behúztuk.”

Két fordulót követően holtversenyben Indiával állunk az élen 100%-os mutatóval. 1/1-es mutatóval áll Svájc 2 és USA 3, míg a csoport végén Andorra és Kanada 1 áll.