2022. évi Kerekesszékes csapat Világbajnokság – 3. nap

A vb harmadik meccsnapján a csapat által már jól ismert, cseh válogatottal csaptunk össze, aminek végeredménye egy szorosnak mondható meccs után 8:4 lett az ellenfél javára.

Az LSD dobások nem sikerültek túl jól, hiszen bő 1-1,5 másodperccel gyorsabb köveket dobott a hazai csapat, ami így a cseh csapat malmára hajtotta a vizet.

A félidőben kiegyenlített 3:3-as állást követően, fej-fej mellett haladt a két csapat. A 7. endben 6:4-es vezetésre tett szert Csehország egy elszalasztott magyar kőnek köszönhetően.

A 8. endet így foglalta össze a csapat:
„A szűkös gondolkodási idő okozta nyomás miatt, ugyan bent volt egy jobb kövünk a házban, de a csehek 7. kövével, egy mesteri dobással átvették a jobb pozíciót, amit nem tudtunk az egyenes pályán kiütni.”
Ezzel 8:4-re győzött a cseh kerekesszékes csapat, ezzel Magyarország jelenleg 4. helyen áll a csoportjában, holtversenyben Németországgal.

Délután két jeges pálya edzés vár a csapatra, majd a szokásos meccs kiértékelés.