Tovább él az esély!

Az Új-Zélandon (Naseby nevű kisvárosban) zajló világbajnoki kvalifikációs torna második napján két mérkőzést játszott a Rókusfalvy Orsolya, Sándor Nikolett, Miklai Henrietta, Palancsa Dorottya (tartalék: Micheller Dorottya) összeállítású magyar női válogatott. A reggeli mérkőzésen érvényesült a papírforma, az ötödik vb-jére készülő Rui Wang vezette kínai csapat 10-6-ra nyert. Pedig nem volt ennyire sima a mérkőzés, a második endben viszont a kínaiak négyet írtak és bár ezt követően két alkalommal “lopott” is az ezúttal Micheller Dorottyát is a soraiban tudó magyar csapat, a vereséget nem kerülhette el. Erre mondják, hogy kalkulálható vereség volt – a torna egyik favoritjától.

nzl2

Szerencsére estére sikerült rendezni a sorokat és bár a harmadik end után még “csak” 2-2 volt az állás, utána a Palancsa Dorottya vezette magyar csapat egymás után ötször (!) is lopni tudott. Az észtek elleni magabiztos, 9-2-es győzelem azt jelenti, hogy a magyar csapat (a pénteki lengyelek elleni sikert követően) két győzelemmel és egy vereséggel áll a táblázaton, így továbbra is bőven van esély a világbajnoki szereplést érő helyek elérésére.

A harmadik meccs az észtek ellen nem várt sima győzelmet hozott, az ellenfél befejező játékosa mélyen tudása alatt teljesített. Az egész második félidőt végig loptuk… – írta a helyszínről Palancsa Zoltán, a csapat edzője. Vasárnap egyetlen mérkőzést játszik a magyar csapat, a házigazda és eddig mindhárom mérkőzését elveszítő Új-Zéland lesz az ellenfél helyi idő szerint délután kettő órától.

A női kvalifikációs torna további szombati eredményei: Finnország – Brazília 10-2, Észtország – Új-Zéland 8-5, Hong Kong – Lengyelország 9-7, Finnország – Új-Zéland 9-6, Kína – Hong Kong 9-2, Lengyelország – Brazília 6-5,