Magyar bronzérmek a siket Eb-n

A svájci Schaffhausenben rendezték meg ezen a héten a siketek számára kiírt curling Európa-bajnokságot. A kontinenstornán szombaton rendezték a helyosztókat, amely után kiderült, hogy mindkét magyar válogatott a bronzérmet szerezte meg.

A nőknél a Bajuszné Pintér Zsuzsanna (skip), Tüskéné Borszéki Erika,  Flank-Tanító Dorottya, Kiss Katalin, Kiss Anett összeállítású csapat szerezte meg az Eb-érmet. A csapat a pénteki elődöntőben extra-end után kapott ki 8-7-re Horvátországtól, majd a szombat esti bronzmérkőzésen 10-4-re győzött Németország ellen.

A férfiaknál pedig Flank Gyula (skip), Kiss Péter, Bajusz József, Kiss Gyula és Várkoly Zoltán játszott a bronzérmes együttesben. A csapat a pénteki elődöntőben 9-8-as vereséget szenvedett Finnország ellen, majd az éremcsatában a házigazda Svájc ellen nyert 9-7-re.

siket2

Mindkét Eb-érmes magyar csapat felkészülését Miklós Nándor segítette. A magyar szövetség és a honi curling-társadalom szívből gratulál mindkét magyar válogatottnak!