2022. évi Női- és Férfi Egyéni Országos Bajnokság

Május utolsó hetében a 2021/2022. évi curling szezon utolsó országos bajnoksága is lezajlott a Kamaraerdei Curling Clubban, mely a nők és a férfiak egyéni versenye volt. A bajnokság győztesei a hölgyeknél immáron 7. alkalommal Szekeres Ildikó lett, míg a férfiaknál első ízben Kalocsay Ottó Dániel diadalmaskodott.

Az egyéni országos bajnokság egy speciális külön versenyszám hazánkban, amely nem számít hivatalos WCF versenyszámnak, amolyan challengnek fogható fel, ahol a játékosoknak több dobástípusban kell minél jobban teljesítenie, amelyekért pontokat kapnak.

Az alapszakasz folyamán 8 női és 16 férfi versenyző indult el, ahonnan a középdöntőbe jutás volt az első lépcsőfok, ide 8-8 versenyző jutott be. A középdöntőkből 4-4 játékos kvalifikálhatta magát a döntőbe, ahová viszont az alapszakasz és a középdöntő pontszámainak összesítése alapján kerültek be.

A döntőben aztán a játékosok harmadszorra is ledobták a feladatsort, melynek pontszáma az eddig elérthez hozzáadódott.

A női verseny négyes döntője előtt Szekeres Ildikó, Joó Linda, Hamvas Villő, Micheller Dorottya sorrend alakult ki, ahol a pontszámok alapján külön verseny folyt a bajnoki címért és a bronzéremért. A döntőt követően a sorrend nem változott, így Szekeres Ildikó 7. alkalommal diadalmaskodott az Egyéni Országos Bajnokságon. Ildikó érte el a hölgyek között a legmagasabb pontszámot is, még az alapszakaszban teljesített 99 pontot, a megszerezhető 131-ből.

Női végeredmény:
I. helyezett: Szekeres Ildikó – 265 pont (99+78+88)
II. helyezett: Joó Linda – 256 pont (75+98+83)
III. helyezett: Hamvas Villő – 231 pont (66+87+78)

20220529_egyeni noi ob_2 (1)

A férfiak négyes döntője jóval sozorsabban alakult, ugyanis a döntő előtt az első és a harmadik helyen is holtversenyben álltak a versenyzők, de a két pozíció között is mindössze 11 pont volt a különbség. Az első helyen megosztva Kalocsay Ottó Dániel és Nagy György állt, míg a harmadik helyen Fóti Balázs és Tatár Lőrinc került be a döntőbe.

A döntőben az utolsó feladatig nyitott maradt a dobogósok sorrendje végül 3 ponttal Kalocsay Ottó Dániel szerezte meg a bajnoki címet, Tatár Lőrincet és Fóti Balázst megelőzve. A döntő színvonalát mi sem mutatja jobban, minthogy három versenyző is 90 pont felett teljesített, Tatár Lőrinc pedig 101 pontot eredményével, az egész országos bajnokság legmagasabb pontszámát érte el.