Skócia lett a világbajnok

Skót sikerrel zárult a svájci Champéryben rendezett 2017-es curling vegyes-csapat világbajnokság. A skótok a csoportmérkőzések során a C-csoport második helyén végeztek, egyetlen vereségüket a később a nyolcaddöntőben búcsúzó Dél-Koreától szenvedték el. A Barbara McFarlane, Rhiann Macleod, Billy Morton, Grant Hardie összeállítású skót csapat a torna egyenes kieséses szakaszában indult be igazán, ekkor a nyolcaddöntőben Spanyolország (4-2), a negyeddöntőben Svédország (7-4), az elődöntőben pedig Csehország (6-2) ellen magabiztosan győztek. A fináléban a sportág nagyhatalmának számító Kanada volt az ellenfél, Hardie és társai itt extra endben (abban három pontot írva) nyertek 8-5-re. A világbajnoki döntőt az ALÁBBI LINKEN lehet újra átélni, a videón 2:28:30-tól látható az extra endet eldöntő kő, amelynél Grant Hardie egy double take-out-tal írta meg a hármat és szerzett vb címet Skóciának

A sportág harmadik vegyes csapat világbajnokságán (2015-Norvégia, 2016-Oroszország) harmadszor is európai siker született. A vb-n a Szabó Gergely vezette magyar csapat továbbjutott csoportjából, a nyolcaddöntőben viszont a törökök elleni vereséggel zárta a tornát. A bronzérmet végül Csehország szerezte meg, amely 0-5-ről felállva, a helyosztó utolsó endjében hármat (!) lopva győzött 7-6-ra Norvégia ellen. A világbajnokságon rekord számú (38) nemzet indult el Svájcban, köztük két újonc, Hong Kong és Luxemburg.