Siket siker a Magyar Kupában

Vasárnap a helyosztókkal véget ért az idén 12 csapattal rendezett curling Magyar Kupa küzdelemsorozata, ahol a két válogatott csapat a második hétvégére csatlakozva (kiemeltként) vett részt a végső küzdelmekben. Talán meglepetés, de egyikük sem jutott be a döntőbe, amelyet végül a Siketek SC csapata nyert meg

A Kiss Péter, Kiss Gyula, Flank Gyula (skip), Bajusz József, Várkoly Zoltán (Edző: Kiss Zsolt) összeállítású csapat a vasárnap délelőtti elődöntőben a svédországi Eb-re készülő Team Palancsa ellen győzött meglepetésre 5-2-re, a másik ágon pedig a szintén Eb-résztvevő Team Kalocsay 9-4-es vereséget szenvedett az FTC Fradi néven futó csapattól. A döntőben az SSC Férfiak végül 6-2-re győztek és ezzel történetük egyik legnagyobb sikerét ünnepelhették. A bronzérem a férfi válogatotté lett, amely 5-3-ra nyert Palancsa Dorottyáék ellen a helyosztón.

A 2019-es curling Magyar Kupa részletes eredményei az ALÁBBI LINK-en érhetőek el, a nevezett csapatok névsorai ITT találhatóak. A 2003 óta megrendezett curling Magyar Kupa győzteseinek listája ITT érhető el.