Nemzetközi Siket Curling Bajnokság

110. évfordulóját ünnepelve rendezte meg a Siketek Sport Klubja a Nemzetközi Siket Curling Bajnokságot november 12-13. között a Kamaraerdei Curling pályán.

A versenyre összesen 8 csapat nevezett, akik között volt cseh, német és olasz nemzetiségű is. A bajnokság alapszakasza két csoportban körmérkőzéses jelleggel zajlott. Az alapszakaszt negyeddöntők, elődöntök és végezetül a döntő és bronz mérkőzés követte.

Nagy örömünkre az első három helyen magyar csapat végzett, de ezúton is gratulálunk minden nevezett csapatnak, akik Magyarországra utaztak azért, hogy a Bajnokságon részt vegyenek.

8. SKN Brno

Az eseménynek számos támogatója volt, többek között a Magyar Curling Szövetség és a Paralimpiai Bizottság, de a Zwack Unicum és a Viwa Vitaminwater is emelte az esemény színvonalát támogatásával. Az érmeket és kupákat az SSC elnöke Matuska Miklós és az esemény főszervezője az SSC curling szakosztályvezetője Kacsinkó Adrián Gábor adták át.