Ismét magas volt a spanyol fal

A finnek bravúros legyőzése után vasárnap sajnos nem folytatódott jól a magyar női válogatott számára a helsingborgi curling Európa-bajnokság. A skip Palancsa Dorottya vezette csapat (Miklai Henrietta, Sándor Nikolett, Micheller DorottyaHamvas Villő) pedig ezúttal is jól kezdett, a mérkőzés felénél 4-1-re, majd a nyolcadik endet követően 6-4-re vezetett. A kilencedik játékrészben viszont az Oihane Otaegi vezette spanyolok három pontot írtak és ezzel fordítottak. Az utolsó endben aztán Palancsa Dororttyáék voltak a befejezők, viszont ebben az endben is a spanyolok írtak pontot, akik végül 8-6-ra győztek.

“Nagyon jól kezdtek a lányok, az első félidőben kihasználtuk az ellenfél hibáit, és szépen gyűjtögettük a pontokat. A szünet után viszont apró technikai hibák miatt visszajöttek a spanyolok, sőt a 9. end végén a vezetést is átvették. A végén még volt esélyünk megnyerni a mérkőzést, de az utolsó kő érthetetlen módon kevesebbet fordult, és így éppen hogy fennakadt az ellenfél kövén. Nagyon bosszantó a vereség, főleg,hogy tavaly is kikaptunk a spanyoloktól…” – összegzett Palancsa Zoltán a csapat edzője a mérkőzés után.

A spanyolok ellen nincs az utóbbi időszakban szerencséje a magyar curling csapatoknak, a 2018-as Eb-n ugyanis női és férfi csapatunk is vereséget szenvedett ellenük. A női csapat második veresége után távolodott a feljutás esélyétől, de a folytatásban még van lehetőség javítani. Hétfőn megint duplázik a magyar női válogatott, Litvánia és Anglia ellen pedig két (lehetőleg magabiztos) siker kellene, hogy versenyben maradhasson a válogatott az A-csoportért…

A női torna további vasárnapi eredményei a B-divízióból: Anglia – Fehéroroszország 8-5, Szlovákia – Litvánia 12-10, Törökország – Finnország 10-9, Olaszország – Lengyelország 8-5