Közel volt nagyon…

A dánok bravúros legyőzése után két feljutási esélyt kapott (pontosabban harcolt ki magának) a magyar női junior curling-válogatott. A Nagy Laura, Nagy Laura Karolina, Dobor Regina, Joó Linda (skip), Bartalus Anna összeállítású csapatnak a csütörtök reggeli elődöntőben az eddig veretlen orosz csapat volt az ellenfele. A mérkőzés sajnos hamar eldőlt, az esélyesebb oroszok a meccs elején kétszer is loptak és a negyedik endet követően már 7-1-re vezettek és végül 12-3 arányban győztek. A másik elődöntőben Skócia 6-5-re nyert Japán ellen

jpn1

Nem volt idő azonban sokat búslakodni, mert kora délután rögtön következett a bronzmeccs, ahol a japánokkal találkozott a csapat. Egy ideig úgy tűnt, hogy kiharcolhatja a szereplést a kanadai junior vb-n a magyar válogatott – hiszen a torna harmadik helyezettje is feljut az elitbe. Bár a japánok a harmadik end végén 4-2-re vezettek, utána hosszú időn keresztül nem tudtak pontot írni. A befejező end előtt így eljutottunk odáig, hogy Joó Lindáék 5-4-re vezettek. Igaz az ázsiai csapat volt ekkor a befejező, amit sajnos ki is tudott használni. Kettőt írtak az utolsó játékrészben és végül 6-5-re megnyerték a bronzcsatát, így Oroszország és Skócia mellett ők jutottak fel az A-vb-re…

A versenyt nagyon élveztük, izgalmas és tanulságos meccseket játszottunk jó csapatok ellen. Mindannyian mindent megtettünk a jó eredményért, aminek meg is lett a gyümölcse. Nagyon büszke vagyok a lányokra, hogy ennyire koncentráltan és minden erőnket bevetve tudtunk játszani. Idén sajnos nem sikerült a feljutás,a négy között nagyon erős csapatok maradtak, de mi mindent megtettünk és nem bántunk meg semmit. – értékelte a finnországi Lohjában rendezett vb-t a csapat skipje, Joó Linda.

A fiúknál Új-Zéland nyerte a B-világbajnokságot, amely a fináléban 8-4-re nyert Olaszország ellen Harmadikként itt a kínaiak jutottak fel, akik az “ázsiai” bronzmérkőzésen 6-4-re nyertek Dél-Korea ellen.